ANASAYFA    PİPO    PİPO GALERİ    LÜLETAŞI    LÜLETAŞI PİPO GALERİ    TÜTÜN    TÜTÜN GALERİ
 
AKSAM ve AKSESUAR    ÖNERİLER    KONUK DEFTERİ
 
  LİNKLER    TÜRKİYE PİPO KULÜBÜ

 
       
  KONUK  DEFTERi  
 
 
  KONUK DEFTERİM

GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE KAPATILMIŞTIR.

SORULARINIZ İÇİN AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM MAİL ADRESİME MAİL YOLLAYABİLİRSİNİZ.

 

burakdemir@turkiyepipokulubu.com

 
     
  KONUK  DEFTERi
 
 
Hasan Özöğrünç 30.11.2007
Öncelikle böyle bir site yaptığınız için teşekkür ederim. Ben 25 yasındayım ve yaklaşık 6 senedir pipo içerim. Önceleri sadece bir zevk ve heyecan olarak gördüğüm pipoyu bu gün bir keyif, rahatlama amacı ile içiyorum ancak kaliteli tütün bulamamak konusunda yakınırken siteniz imdadıma yetişti. Bu konuda bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Ramazan Aslan 07.11.2007
Merhaba değerli pipo sever arkadaşlar. Çok sevdiğim bir arkadaşım tarafından hediye edilen Şahin Marka üçlü pipo takımı ile, sitenizden de faydalanarak gerçek pipo içmenin keyfini yaşayanlardanım. Daha önce meğer pipo içmiyormuşum. Bu yüzden kaliteli bir pipo takımı ve kaliteli tütün ve bilinçli kullanım halinde mükemmel bir pipo içim keyfine kavuşuyorsunuz. Herkesin keyfinin yerinde olması dileklerimle.
Halit Kara 29.10.2007
Merhaba ben de pipo kullanmaya yeni başlayanlardanım bu senenin yazında başladım captain black gold ve borkum riff cherry marka tütün kullandım yanlız tam istediğim gibi bir içim alamadım çoğunlukla damağımda bir acı tat oluyor ve birazda yanıyor abimin eskiden pipo kullanmasından dolayı 3 eski pipoyla başladım pipolarımın markası pipsan, ruyere ve pulmb markadır ama kalitesini bilmiyorum yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

CEVAP

CEVAP


Pipolarınız çok iyi markalar olmasa da, Pipsan dışında genel olarak iyi markalar. Tabi pipolarınızın şu anki durumunun ne olduğunu bilmiyorum... Pipo kullanımı hakkında genel bilgiler için Pipo Web Sitem`i etraflıca incelemenizi öneririm.

Arda İnal

19.10.2007


Merhaba. Ben de piposever biriyim ve sitenizi çok beğendim, gerçek bir pipo aşığı olduğunuz belli. Ben de, J. paul Sartre, J. R. R. Tolkien, A. Einstein gibi piponun özel bir anlamı olduğunu, içerken beni dinginleştirdiğini, bir şelale gibi içimden akıp gittiğini seziyorum. Pipoyu ( sadece tek bir pipo) sıklıklı, örneğin günde bir kez içmem ne gibi bir sorun yaratır? Saygılarımla.

CEVAP

CEVAP


Pipodan gerçek bir içim zevki almak ister iseniz 1 pipoyu günde sadece 1 kez kullanıp minimum 2-3 gün dinlendirmelisiniz. Ancak pipoya yeni başladıysanız veya arada bir pipo kullanıyorsanız tek pipo sizin için yeterli olabilir.
Günhan Türkyılmaz

22.09.2007


Merhabalar benim pipoya başlama maceram tamamen hayali oldu, nasıl derseniz; bir kitap yazmaya çalışıyorum ve bu kitabı yazarken arkadaşlarıma eskiden olduğu gibi vakit ayıramaz olmuştum. "neredesin?"  dediklerinde," pipomu aldım kitabımın başına geçtim" derdim. pipoyu rahmetli babam içerdi hayal meyal hatırlıyorum ve 2 3 tanede piposu vardı bildiğim kadarıyla. babam çok okuyan sakin bir insandı ama piposunu içerken daha da sakin sessiz olurdu. Belki de bu yüzden bende yazılarımın başına geçerken,arkadaşlarıma hep öyle derdim. "pipomu aldım kitabımın başına gidiyorum" bunun sadece hayali bir söylem olduğunu bilen bir arkadaşım 2 gün önce yaş günümde adını "ilhan" koymamı istediği bir pipo hediye etti. "bundan sonra yazarken piponuda iç ilham gelsin" dedi çok sevindim. Şimdi tek sorunum pipo kullanmasını hiç bilmemem :) forumdaki yazıları okuyunca da biraz çekindim aslında. ben nasıl bir pipo kullanıyorum? kalitelimi? tütünüm iyimi? doğru pipomu vs gibi. netten bir arkadaşımın tavsiyesine güvenerek tarif ettigi gibi pipoyu doldurup 3 gündür keyifle içiyorum ama doğrumu değil mi bilmiyorum. hediye edilen pipo RAPID marka tütünde Captain Black GOLD 40 yaşında pipoyla yeni tanışmış bir bayana nasıl bir tütün ve pipo kullanmasını tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim.

CEVAP

CEVAP


Bana göre pipo seçiminiz yanlış. Öncelikle gerçek bir pipo almalısınız. Rapid markalı oyulmuş ağaçlara pipo demek pipoya hakaret olur.
 
Diğer hususlar:
- Bayanlar gelişigüzel pipo seçmemelidir. Bayanlar için özel pipolar vardır. Bayanlar bu pipoları kullanmalıdırlar. Bana göre Pipo Kullanan Bayan "Zarafet" anlamı taşır. Pipo seçiminde önemli etkenlerden bir fiziksel görünüme ve tarza uygun pipoların seçilmesidir. Bu tüm pipo kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir konudur. Bu husus bayan kullanıcılarda çok ama çok daha önemlidir.
 
-Tütün seçiminiz doğru. Bu tütün dışında Captain Black tütünlerinden Regular (beyaz paket) ve Royal (mavi paket) türlerini de deneyin ve size uygun olan tütünü anlayın. Bu tütünleri kullandıktan sonra dilerseniz tercihinizi bana bildirin ben de size uygun tütün markaları hakkında size yol göstermeye çalışayım.
 
-Pipo kullanacaksanız ilk etapta minimum ve olmazsa olmaz gereksinimleriniz şunlardır.
1. Pipo (size tavsiyem 9 mm filtre uyumlu pipolar kullanın)
2. Pipo kaşığı (tamper)
3. Pipo çakmağı (ilk zamanlar pipo çakmağı kullanmanız iyi olur)
4. Pamuklu pipo temizleme telleri
5. Pipo sehpası
 
-Tütünü şu şekilde doldurmalı ve yakmalısınız.
Piponun haznesini 3 eşit bölüm olarak düşünün. Alt orta ve üst kısımlar. Alt kısma tütünü bastırmadan doldurun. Orta kısma tütünü hafifçe bastırarak doldurun. Üst kısma tütünü bastırarak ama canını çıkarmadan doldurun. Üst kısmı mümkün olduğunca düz hale getirmeye çalışın. Tüm bu bastırma işlemini parmağınızla yapmanızı öneririm. Daha sonra pipo kaşığınızın ince ucunu kullanarak tütünün ortasından piponun haznesinin tabanına kadar bir hava deliği açın. Sonrasında pipo çakmağıyla açtığınız hava deliğinden başlamak suretiyle daireler çizerek tütünü yakın. Mümkün olduğunca tüm üst kısım yansın.
Hasan Cihat Örter

.....04.2007

 
Değerli Dostlarım, 27 yıldır pipo ile eski bir dostluğum var...İşimle örtüşen ve zaman zaman keşke sahnede bile konser anında içebilsem diye düşündüğüm bu tehlikeli (!)ama zevkli dostumu şu an içemiyorum.. Laranjitim nüksetti, sol bademciğim acıyor, tedavideyim, iki haftadır ben pipolarıma, pipolarımda hasretle bana bakıyor...İyileşir iyileşmez gene onlarla sevişeceğim...İnsanlığın bu kadar kötüleştiği bu ortamda o hep çok iyi.... Sevgilerimle.... Hasan Cihat Örter Besteci,Gitarist,Aranjör Uluslararası Müzik Sanatçısı www.hasancihatorter.com.tr


Rağıb
Bağrıaçık
12.02.2005  
Merhaba, son derece özenli bir uğraş vermişsiniz, yeni başlayanlara, merak edenlere yönelik mükemmel bir site elinize sağlık selam saygılar
 
Devrim Ünal 31.01.2005  
Ben Eskişehir`den bir pipo severim. Pipo içiyorum ve kendimde pipo yapıyorum. Ama kaliteli ağaç bulamadığımdan iyi sonuçlar alamıyorum. Sizden ağaç konusunda yardım isteyeceğim. Nerden bulabileceğim konusunda sizden yardım alacağımı umuyorum. Tabi biliyorsanız. Bu arada siteniz çok iyi ve öğretici olmuş. Haberleşmek üzere.
 

CEVAP

CEVAP

 
Gülkökü (briar) cinsi gerçek bir pipo ağacı arıyorsanız, bunu en kolay bulabileceğiniz yer Şahin Pipo firmasıdır. Şahin Pipo sanırım size bu konuda yardımcı olacaktır.
Bu arada o ağaçla çalışmak çok zordur. İşlemesi çok zahmetlidir. Şimdiden kolay gersin.
 

 
  ÖNCEKİ SAYFA >>>  
     

Anasayfa  Satıcı Adresleri  Tütün Yorumlarım  Piponun Zararları  Basında Pipo Web Sitem
Sıkça Sorulan Sorular  Pipo Ustaları ile Söyleşiler  Piponun Üstatları  Pipo Projeleri

E-Mail